bip epuap archiwum archiwum separator poziom poczta  dom  facebook  start strona

Wielki sukces Lektorów i Ministrantów z Nowej Wsi Szlacheckiej

Lektorzy i Ministranci z Nowej Wsi Szlacheckiej zajęli 5. miejsce w XII Mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej Ołtarza.

Lektorzy i ministranci najpierw wygrali zawody dekanalne w Czernichowie, następnie wygrali zawody rejonowe w Krakowie - Witkowicach, a w finale diecezjalnym, który odbył się w Wieliczce, zajęli trzecie miejsce, które dawało prawo gry w finale Mistrzostw Polski w Częstochowie.

Finały odbyły się 1 i 2 maja na 12 halach w Częstochowie i okolicy. Nowa Wieś Szlachecka w pierwszym dniu Mistrzostw Polski zajęła 2. miejsce w grupie i prawo gry o medale.

W drugim dniu Mistrzostw, który był rozgrywany systemem pucharowym, Nowa Wieś Szlachecka dotarła do ćwierćfinału. Po remisowym meczu były rzuty karne i tam lepsi okazali się lektorzy z Tomaszowa Lubelskiego. 5. miejsce w Polsce to wielki sukces, gdyż w tej kategorii wiekowej brało udział w finale prawie 60 drużyn.

Wielkie słowa uznania dla chłopaków za waleczność, umiejętności i serducho zostawione na hali. Podziękowania dla sponsorów i osób, które wspierały nas modlitwą.